Plywood

Plywood

Bilindiği gibi plywood ürününün Türkçe karşılığı filmli kontraplaktır. Plywood ürünü üretim açısından çok çeşitlilik gösterir. Plywood ağaç tabakalarından oluşan bir paneldir. Plywood çok iyi mekanik dayanıklılığa sahip olmasına rağmen hafif bir malzemedir. Katman sayısı genelde tek sayı olacak şekilde üretilir. Plywood’ un birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları, İnşaat, Taşıt, Mobilya ve Ambalaj sektörüdür.

Yukarıda belirtildiği gibi plywood ağaç tabakalarından oluşur ve üretim açısından çok çeşitlilik gösterir. Plywood ‘un mekanik dayanıklılığı, tabakalarında kullanılan ağaç çeşidi ve kullanılan yapışkan çeşidi; ürünün kalitesine, kullanım sıklığına, beton kalıp uygulamalarında kaç kez kullanılabileceğine ( suya karşı dayanıklılığına ) etki ederek fiyat çeşitliliğine neden olur. Ne yazık ki Türkiye’de satılan plywoodların bir çoğu kullanılan tabaka kalitesi, ağaç türü, yapışkan çeşidi bakımından tatmin edici kalitelerde değildir. Bu şekilde de kullanım sıklığı, suya dayanıklılığı çok azdır.

Lütfen Plywood tercihinizde fiyata göre değerlendirme yapmayınız, yukarıda belirtilen bilgileri gözden geçirerek karar veriniz. Her pahalı plywood un kaliteli olmayacağı gibi makul fiyatlı plywoodun da kaliteli olabileceği bir plywood sektöründe bulunmaktayız. Fiyat ve kaliteyi kullanımdan sonra tüketici elbet fark edecektir.